Chyba każdy narciarz rozważający zakup nowych kijów narciarskich zastanawia się nad zakupem kija, który oferuje wpinanie się paska, bądź rękawicy bezpośrednio w rękojeść, taki system w Swoich kijach posiada firma Leki i nazywa się on Trigger. 

System Trigger dzielimy na kilka rodzajów:
W najbardziej zaawansowanych technicznie kijach Leki pojawia się system Trigger 3D SL oraz Trigger 3D ProG, w obu przypadkach mamy możliwość wpinania paska założonego na rękawice lub specjalną rękawice Leki bezpośrednio do rękojeści kija narciarskiego. System wypina rękawice podczas upadku, lub uderzenia w zakresie 220 stopni chroniąc naszą dłoń i nadgarstek. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana pod dłoń, dając bardzo pewny chwyt. Pasek zakładany na rękawice jest regulowany na rzep, aby łatwo było go dopasować do każdej rękawicy. Jedyna różnica w opisywanych systemach jest w rękojeści i ich wyprofilowaniu patrz zdjęcie poniżej.

Do tańszych kijów dla osób, które nie potrzebują rozwiązań rodem z pucharu świata Leki posiada jeszcze System wpinania Trigger S SL, czyli system bardzo podobny do tego z zawodniczych kijów. Paski założone na rękawice lub rękawice firmy Leki wpinają się do tej rękojeści w ten sam sposób, różnica jest taka, że Trigger S wypina pasek podczas upadku tylko w górę. Pasek w tym systemie ma większy zakres regulacji, oprócz rzepu posiada jeszcze możliwość regulacji paska przechodzącego między kciukiem a palcem wskazującym.